Znajdź darmowe odpowiedniki drogich programów

PC-soft

W skład pakietu biurowego wchodzą najczęsciej:

- edytory tekstów Word, Wreiter

- arkusze kalkulacyjne Excell, Calc

- bazy danych Acces,  Base

- proste programy graficzne Draw

- prezentacje Power Point, Impress

- programy matematyczne Math, 

 

Darmowe pakiety biurowe:

Dla użytku domowego i komercyjnego:Libre Office

 • wydawca: The Document Fundation 
 • dla systemów: Windows XP, Vista, WIndows 7, Windows 8, Windows 10, Ubuntu. Mac
 • link do pobrania

Apache OpenOffice

 • wydawca: Apache Software Fundation
 • dla systemów: Windows XP, Vista, WIndows 7, Windows 8, Windows 10, Ubuntu, Linux
 • link do pobrania

FreeOffice

 • wydawca: SoftMaker
 • dla systemów: Windows XP, Vista, WIndows 7, Windows 8, Windows 10,  Linux, Mac
 • link do pobrania

 


 

Płatne oprogramowanie biurowe:

 

Micosoft Office

 • Microsoft Office -  od 420 zł
 • dla systemów: Windows XP, Vista, WIndows 7, Windows 8, Windows 10.
 • link do zakupu

iA Writer

 

 

 

Darmowe pakiety office:
LibreOffice
Apache OpenOffice

Dla firmy:

LibreOffice
Apache OpenOffice

Zastosowania LibreOffice:
Writer: to edytor tekstu pakietu LibreOffice. Możesz go używać przy wielu zastosowaniach: od szybkiego napisania listu do pisania całej książki z tabelami, ilustracjami, bibliografią i wykresami. Mechanizmy autouzupełniania i autoformatowania pozwolą Ci wykonywać zadania prościej, ale – jeśli wolisz – możesz je łatwo wyłączyć. Writer jest potężnym narzędziem do zastosowań DTP, takich jak tworzenie wielokolumnowych listów i broszur. Jedynym ograniczeniem tutaj jest Twoja wyobraźnia.
Calc: opanowuje Twoje liczby i pomaga w ciężkich decyzjach, gdy porównujesz dane i z nimi działasz. Analizuj je, dzięki Calc, a następnie przedstawiaj swoje końcowe wyniki. Narzędzia analizy i wykresów pomogą nadać przejrzystości Twoim wnioskom. W pełni zintegrowany system pomocy pomoże Ci prościej wprowadzać skomplikowane formuły. Dodawaj dane z zewnętrznych baz danych, takich jak SQL czy Oracle, a następnie używaj sortowania i filtrowania do utworzenia analiz statystycznych. Używaj funkcji graficznych do wyświetlania dużych ilości grafik 2D i 3D spośród 13 kategorii, wliczając linie, obszary, paski, X-Y, siatki – z dziesiątkami dostępnymi wariantami możesz być pewien, że znajdziesz taki, który będzie odpowiedni do Twojego projektu.
Impress: to najszybsza i najprostsza metoda na stworzenie efektywnych prezentacji multimedialnych. Fantastyczne animacje i rewelacyjne efekty specjalne pomogą Ci przekonać Twoich widzów. Twórz prezentacje wyglądające jeszcze bardziej profesjonalnie niż te, które zazwyczaj widzisz w pracy, czy szkole. Zdobądź uwagę kolegów i szefów poprzez stworzenie czegoś zupełnie innego.
Draw: pozwoli Ci na tworzenie wykresów i rysunków od zera. Zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów, więc czemu nie spróbować czegoś prostego z wykresami, ilustracjami? Albo pójdź dalej i z łatwością utwórz dynamiczne ilustracje 3D z efektami specjalnymi. Proste i potężne narzędzie graficzne, na które zawsze czekałeś.
Base: jest modułem bazodanowym pakietu LibreOffice. Dzięki Base, możesz bezproblemowo zintegrować swoją istniejącą strukturę bazy danych z innymi komponentami pakietu, a także stworzyć interfejs użytkownika i zarządzać swoimy danymi jako oddzielna aplikacja. Możesz używać zaimportowanych, połączonych tabel oraz zapytań z MySQL, PostgreSQL lub Microsoft Access i wielu innych źródeł. Base pozwoli Ci także zaprojektować własną bazę danych, aby utworzyć idealny interfejs z wyrafinowanymi formularzami, raportami i widokami. Obsługa wielu produktów jest wbudowana, a dodawanie nowej – bardzo proste.
Math: to łatwy w obsłudze edytor równań i zapisów matematycznych, który pozwoli Ci na szybkie zapisywanie i wyświetlanie Twoich matematycznych, chemicznych, elektrycznych i naukowych równań w standardowej notacji zapisu. Nawet najbardziej skomplikowane kalkulacje mogą być zrozumiane, jeśli są prawidłowo przedstawione.

Skąd pobrać?
https://pl.libreoffice.org/pobieranie/


 

 

Zastosowania Apache Openoffice:
Writer:
a wszystko czego oczekujesz od nowoczesnego, w pełni wyposażonego edytora tekstu.

Jest wystarczająco prosty do stworzenia szybkiej notatki, a jednocześnie wystarczająco potężny do stworzenia kompletnej książki z treścią, grafikami, indeksami, itp. Jesteś wolny, aby skupić się na twoich pomysłach, a w międzyczasie Writer sprawi, że będą one znakomicie wyglądały.

Kreatory wezmą na siebie wszystkie trudności w produkcji standardowych dokumentów takich jak listy, faxy, terminarze, protokoły lub wykonywanie bardziej złożonych zadań takich jak korespondencja seryjna. Oczywiście możesz stworzyć swoje własne szablony lub ściągnąć je z magazynu szablonów.
Calc: jest arkuszem kalkulacyjnym którego zawsze chciałeś. Jest intuicyjny i łatwy do nauczenia się dla nowych użytkowników; profesjonalni eksploratorzy danych i osoby pracujące z liczbami docenią obszerny zakres zaawansowanych funkcji.

DataPilot jest zaawansowaną technologią, która ułatwia ściągać surowe dane z korporacyjnych baz danych; tworzyć tabele krzyżowe; podsumowywać i zamieniać je w konkretne informacje.

Naturalne formuły językowe pozwalają ci na tworzenie wzorów używając słów (np. „obroty – koszty”).

Inteligentny przycisk sumy automatycznie wstawia funkcje sumy lub sumy częściowej, w zależności od kontekstu.

Kreatory pokierują cię przez wybór i użycie obszernego zakresu zaawansowanych funkcji arkusza kalkulacyjnego, czy umożliwią ci Pobieranie szablonów z naszego magazynu szablonów, gotowych rozwiązań arkusza kalkulacyjnego.
Impress: to wyjątkowe narzędzie do tworzenia kreatywnych prezentacji multimedialnych. Twoje prezentacje będą się wyróżniać dzięki zastosowaniu clipartów 2D i 3D, specjalnym efektom, animacją i zaawansowanym narzędziom do rysowania.

Wzorce stron upraszczają przygotowanie twojego materiału. Oszczędzaj jeszcze więcej czasu pobierając je z naszej strony z szablonami.

Obsługiwana jest pełna gama podglądu: Slajdy / Kontury / Notatki / Materiały tak aby spełnić wszystkie potrzeby prezenterów i odbiorców, a także widok opcjonalny z wieloma panelami na raz, tak aby umieścić wszystkie narzędzia na wyciągnięcie ręki.

Obsługa wielu monitorów dzięki czemu prezenter może mieć cały czas pod ręką dodatkowe materiały czy notatki podczas prezentacji slajdów na projektorze. Wykorzystaj to w pełni dzięki zintegrowanemu ekranowi, który pozwala zobaczyć następny slajd oraz czas i zapiski.
Draw:
Z szybkiego szkicu do złożonego planu, Draw daje narzędzia do komunikowania się z grafiką i diagramami. Przy maksymalnym rozmiarze strony 300 cm na 300 cm Draw jest potężnym narzędziem do plakatów technicznych lub ogólnych itp. „Zaparkuj” najczęściej używane narzędzia do rysowania na ekranie, gotowe do dostępu jednym kliknięciem. Użyj stylów i formatowania, aby umieścić wszystkie swoje style graficzne na wyciągnięcie ręki. Manipuluj obiektami, obracaj w dwóch lub trzech wymiarach; kontroler 3D umieszcza kule, pierścienie, kostki itp. do dyspozycji.
Base: Base to w pełni funkcjonalny system zarządzania bazami danych na komputerach, zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby szerokiego grona użytkowników, od śledzenia osobistych kolekcji płyt CD, po tworzenie miesięcznych raportów sprzedaży korporacyjnej. Baza oferuje kreatory, aby pomóc użytkownikom nowym w projektowaniu bazy danych (lub bazie) w tworzeniu tabel, zapytań, formularzy i raportów, wraz z zestawem predefiniowanych definicji tabel do śledzenia zasobów, klientów, zleceń sprzedaży, faktur i wielu innych.

Math: Proste tworzenie równań i wzorów na dokumenty! Math jest składnikiem Apache OpenOffice dla równań matematycznych. Jest najczęściej używany jako edytor równań dla dokumentów tekstowych, ale może być również używany z innymi typami dokumentów lub samodzielnymi. W przypadku użycia w programie Writer równanie jest traktowane jako obiekt wewnątrz dokumentu tekstowego. Podobnie można również wstawić je do innych programów Apache OpenOffice, takich jak Calc i Impress.

Skąd pobrać?
https://www.openoffice.org/pl/download/index.html

Wersje językowe LibreOffice oraz Apache OpenOffice.
LibreOffice posiada 110 wersji językowych, kiedy Apache OpenOffice posiada takowych wersji 38.
Oba te pakiety biurowe są za darmo do pobrania, dla firm oraz używania w domu.